بازگشت کالا

 

بر اساس ماده 37 قانون تجارت الکترونیک ایران مصوب سال 1382،‌ در هر معامله از راه دور، مصرف‌كننده بايد حداقل هفت روز كاري، وقت براي انصراف (حق انصراف) از سفارش خود بدون تحمل جريمه و يا ارایه دليل داشته باشد. Hamechio.com نیز با تکیه بر اصل مشتری‌مداری و احترام به قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، به تمامی مشتریان خود این امکان را می‌دهد که در صورت عدم تطبیق کالای ارسالی با محصول سفارش داده شده و یا سایر مشکلات، بتوانند کالای خود را به فروشنده بازگردانند. هزینه بازگشت کالا به عهده طرف مسئول لغو فرآیند خرید بوده و Hamechio.com به عنوان مرجع بی‌طرف، در این مورد تصمیم‌گیری خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفا موارد زیر را به دقت مطاله کنید.

 

شرایط تعویض و یا عودت کالا

در صورتی که کالای خریداری شده به هر دلیل شامل قانون بازگشت کالا شود، مشتری باید آن را بسته‌بندی کرده و همراه لوازم جانبی در پکیج اولیه برای فروشنده ارسال کند. همچنین در صورت مشاهده تفاوت‌های ظاهری مانند اختلاف در رنگ، سایز، مدل و ...، باید موارد را ظرف مدت حداکثر 7 روز پس از دریافت کالا به فروشنده اعلام کنید تا نسبت به تعویض آن اقدام شود.

 

کالاهای قابل عودت و تعویض

1. کالاهای دارای نقص فنی

2. کالاهایی که مشخصات فنی آنها با موارد ذکر شده در سایت مغایرت دارد.

3. کالاهایی که مشخصات ظاهری آنها با اطلاعات درج شده در سایت تطابق ندارد.

4. کالاهای تاریخ مصرف گذشته

 

کالاهایی غیرقابل تعویض

1. کالاهایی که شماره سریال آنها با محصول ارسال شده توسط فروشنده مطابقت نداشته باشد.

2. کالاهای شخصی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی که از حالت پلمپ خارج شده باشند.

3. لوازم مرتبط با پوست سر مانند سنجاق سر

4. کالاهایی که در معرض حرارت، نور آفتاب و سایر شرایط غیرمجاز ذکر شده در برگه گارانتی قرار گرفته باشند.

5. نرم‌افزارهایی که برای تعداد محدودی از کاربران قابل نصب هستند.

6. هدیه، اشانتیون و لوازم جانبی مازاد که توسط فروشنده به عنوان هدیه ارسال شده و پولی بابت آنها پرداخت نشده است.

7. لباس زیر،‌ حوله، لوازم اصلاح و سایر لوازم شخصی

8. لباس‌های بدون برچسب و یا دارای لیبل مخدوش

در مورد لوازم الکترونیک و دیجیتال که نقص فنی آنها پس از مصرف مشخص می‌شود،‌ Hamechio.com به عنوان مرجع بی‌طرف، مسئول حل اختلاف بین طرفین است.

در صورتی‌که کالا دارای گارانتی است، جهت تعویض و تعمیر می‌توانید به نمایندگی‌های آن مراجعه کنید. همچنین اگر کالا دارای راهنمای استفاده است، ابتدا آن را مطالعه کنید تا از روش درست استفاده از آن مطلع شوید.

 

در صورتی که کالا در زمان حمل دچار آسیب شده باشد چه کنم؟

در صورت مشاهده هرگونه آسیب در زمان تحویل کالا، خریدار می‌تواند از تحویل آن خودداری کند. در صورتی که کالا با پست ارسال شده باشد، خریدار باید صورتجلسه آسیب کالا را از مامور پست دریافت کرده و بلافاصله با فروشنده تماس بگیرد.